بلنچ قارچ

قارچ بلنچ

قارچ محصولی است که از ماندگاری خیلی زیادی برخوردار نیست و در کوتاه مدت ، عطرو طعم خود را از دست می دهد و از لحاظ ظاهری تغییر رنگ داده و بافت آن آسیب می بیند به همین دلیل برای نگهداری و مصرف بلند مدت آن تمهیدات لازم را اندیشید. امروزه  بعد از فراهم کردن تجهیزات پرورش قارچ از روش های مختلفی برای تبدیل و نگهداری قارچ استفاده می شود که از معمول ترین این روش بلنچ قارچ می باشد . هدف اصلی از بلنچینگ ،  غیر فعال کردن آنزیم ها به منظور پیشگیری از اثرات نامطلوب آن ها و حفظ  عطر ، مزه ، رنگ و بافت قارچ است.

مراحل بلنچ قارچ :

1-  تمیز کردن قارچ : در این روش قارچ های برداشت شده که ممکن است نقداری خاک پوششی بر آن باقی مانده شده باشد از بستر شستشو شده و مطابق سفارش مشتری تکه تکه می شود در برخی از مواقع به قارچ به میزان یک درصد اسید سیتریک اضافه می شود

2-  سفید کردن قارچ : قارچ ها را طی 2 الی 3 دقیقه در داخل آب جوش قرار داده و پس از این مرحله قارچ ها داخل آبا خنک حاوی یک درصد کلرو سدیم و یک در صد اسید سیتریک ریخته و پس از سفیدی کامل قارچ آماده برای ورود به مرحله بعدی می شوند.

3-  درجه بندی وآماده سازی : در این مرحله بعد از درجه بندی محصول ،قوطی های کنسرو را با قارچ پرنموده وآب نمک یک درصد به آن اضافه می  کنند . درب قوطبیها بسته شده و عمل استریل انجام می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *